Warsztaty profilaktyczne „Droga donikąd”

22 marca w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbyły się warsztaty profilaktyczno – muzyczne pod hasłem „Droga donikąd”, w których wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Spotkanie zorganizowane przez Urząd Miasta w Brzesku było próbą zwrócenia uwagi młodzieży na problem uzależnień od różnego rodzaju używek.

O swoich doświadczeniach z narkotykami i alkoholem opowiadał Grzegorz Stępień – multiinstrumentalista, który w latach 90-tych twórczo współpracował z czołówką  polskiej sceny rockowej, popowej i jazzowej, był również wieloletnim basistą w zespole Oddział Zamknięty. Obecnie, występuje w zespole ORNETTE oraz opowiada i  śpiewa o tym co przeżył, o tym co w jego życiu było dobre, ale też o tym, co się nie udało, trafiając do młodych ludzi przykładami z własnego doświadczenia.

Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkania treści pomogą młodym ludziom w budowaniu własnej drogi życiowej wolnej od uzależnień.