Treść artykułu

VII edycja szkolnego konkursu wiedzy o M.Koperniku

Dnia 23 lutego i 1 marca 2016 roku odbył się finał VII już edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z postacią wielkiego Polaka, patrona szkoły, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika, oraz podkreślenie znaczenia jego odkrycia dla rozwoju cywilizacji.

Konkurs jak co roku przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał klas II i III oraz IV-VI. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 80 uczniów, w tym 43 z klas drugich i trzecich. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko sześciu uczniów klas IV-VI i dziewięciu z klas II i III.
Z przyjemnością informujemy, że złoty medal w kategorii klas IV – VI zdobył już po raz trzeci
Wojciech Majcherczyk z klasy V c, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajął Aleksander Chuchrowski z klasy IV a, tuż za nim na miejscu trzecim uplasowała się Anna Solak z kl. VI d. Laureatami zostali także:  Filip Warczakowski z klasy VI c, Oliwia Olchawa z klasy VI a i Klaudia Sambor z kl. IV c.

W grupie klas II i III miejsce I, a tym samym  złoty medal zdobył Szymon Gaczoł z klasy III c, miejsce drugie wywalczyła Gabriela Grzebieniarz z kl. III e, a miejsce trzecie zajęła Zofia Pacura z klasy III b. Laureatami konkursu zostali także: Julia Kondziołka i Kamila Górka z kl. II e, Wiktoria Górka z kl. II a, Zuzanna Szczepaniak z kl. III d, oraz Dawid Figiel i Jakub Piechowicz z kl. III a.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Wręczenie medali, dyplomów i rozdanie nagród obyło się 21 kwietnia na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.