Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jest to obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem i obfituje w wiele atrakcji.  Również nasza szkoła co roku włącza się w jego obchody. Tradycyjnie przygotowaniem licznych atrakcji promujących czytelnictwo zajmują się pracownicy szkolnej biblioteki. W ostatnich tygodniach panie bibliotekarki organizowały liczne wystawy oraz konkursy. Zwieńczeniem tych działań była uroczysta akademia, która zgromadziła całą społeczność szkoły, a jej głównym punktem było – przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka Księcia” przygotowane przez uczniów i nauczycieli. W baśniowe postacie wcielili się: pani Monika Piechowicz, pan Michał Seremak, pani Magdalena Idzik, pani Małgorzata Klimek, pani Izabela Łopatowska, pani Oliwia Łukowicz, pani Maria Nowak, pani Franciszka Janora, pani Marta Kubala- Szewczyk, Monika Kowal – Osyba, pan Piotr Duc, a także  Kamila Motak kl.7c, Zofia Zachara kl.7c,  Katarzyna Rabjasz kl. 6a oraz Marcelina Dyba kl. 6b.  Reżyserkami spektaklu były panie Lucyna Szot i Aneta Franczyk. O muzykę i elementy wokalne zadbała pani Nina Górska i pani Luiza Płaczek.

Następnie pani dyrektor Dorota Wójcik, wręczyła nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania.

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania – kwiecień 2024r.

w kategorii klas IV

I miejsce : Filip Handzlik kl.4a
II miejsce: Antonina Tota kl.4b
III miejsce Magdalena Partyka kl.4b
Wyróżnienie: Miłosz Błędowski kl.4c, Jakub Stróżak kl.4c

w kategorii klas V

Wyróżnienie: Joanna Żak kl.5a

w kategorii klas VI

I miejsce : Matylda Pamuła kl.6c
II miejsce: Emilia Odroń  kl.6b, Julia Tobiasz kl.6a
III miejsce : Kaja Górka kl.6b , Kamila Hebda kl.6b
Wyróżnienie: Zuzanna Sobusiak kl.6c

w kategorii klas VII
I miejsce : Hanna Walczak kl.7d
II miejsce: Lena Krzywacka kl.7a
III miejsce: Aleksander Małysa kl.7a

w kategorii klas VIII

I miejsce : Milena Rożek kl.8b
II miejsce: Klara Sukiennik kl.8b
III miejsce: Amelia Jurczyk kl.8b

Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzeniu towarzyszył Charytatywny Kiermasz Książki Przeczytanej, zorganizowany przez panią Izabellę Czernecką. Stoisko z książkami cieszyło się jak zawsze ogromną popularnością.