IX turniej Szkół im.Mikołaja Kopernika

Uczniowie naszej szkoły zdobywają II miejsce w IX Turnieju Szkół im. Mikołaja Kopernika

Dnia 18 marca 2016 roku na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Czasławiu uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Solak i Hanna Gorczyca z kl. 6d, Oliwia Olchawa z kl. 6a i Wojciech Majcherczyk z kl.5c pod opieką p. Doroty Wojtyś wzięli udział w IX już edycji Turnieju Szkół noszących imię M. Kopernika. Głównymi celami turnieju jak co roku  było: szerzenie wiedzy o patronie szkoły i astronomii, rozwój współpracy między szkołami, rozbudzanie wyobraźni, pobudzanie do działań twórczych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz kształtowanie umiejętności publicznego wypowiadania się i samoprezentacji. Realizacja zadań przez poszczególne drużyny sprzyjała wzajemnemu poznaniu się, integracji, a jednocześnie umożliwiła udział w nadzwyczajnej przygodzie edukacyjnej.

W czasie trwania turnieju uczniowie m.in. rozwiązywali multimedialny test wiedzy z biografii M. Kopernika, który składał się z 30 pytań, brali udział w konkurencjach sprawnościowych oraz śpiewali piosenki o wielkim astronomie. Po zakończonych konkursach i podsumowaniu punktów drużyna z naszej szkoły zajęła wspaniałe II miejsce.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom SP w Czasławiu za serdeczne przyjęcie, poczęstunek i miłą atmosferę.

Dorota Wojtyś