X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich przystąpili do X Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. P. Michałowskiego  w Krakowie dla dzieci klas trzecich i ma na celu zachęcenie do poznawania reguł ortograficznych i posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną. Na wszystkich etapach ma formę pisemną i zawiera zagadki, tekst z lukami, pisanie ze słuchu i test wyboru. Uczniowie powinni wykazać się zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i praktycznym ich stosowaniem.

8 stycznia 2016r. do etapu szkolnego, który składał się z dyktanda i testu ortograficznego przystąpiło 35 uczniów, a sześcioro z nich przeszło do II etapu i znalazło się
wśród uczniów województwa małopolskiego,
którzy uzyskali co najmniej 95% punktów możliwych do zdobycia.Byli to uczniowie : Oliwia Witkowska i Dawid Figiel z kl. 3a (wych. T. Sediwy), Jakub Olchawa z kl. 3b (wych. M. Rzenno), Szymon Gaczoł z kl. 3c (wych. I. Czernecka), Zuzanna Szczepaniak z kl. 3d (wych. A. Duch) oraz Gabriela Grzebieniarz z kl. 3e (wych. A. Wolszczak). Ten etap odbył się 8 lutego w Szkole Podstawowej im. P. Michałowskiego  w Krakowie.

26 lutego również w Krakowie odbył się III ostatni etap konkursu, w którym wśród 30 uczniów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Z finałowym dyktandem zmierzyli się Jakub Olchawa z kl. 3b i Zuzanna Szczepaniak z kl. 3 d. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Teresa Sediwy