VI Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas I-III

7 stycznia 2016 roku odbył się VI Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas I –III. Jury w składzie: ks. Maciej Śmigacz, p. Henryk Rdzawski i p. Krzysztof Szydłowski z wielką uwagą wysłuchało zarówno solistów jak i zespołów oraz wyłoniło laureatów. Uroczysty koncert połączony z  wręczeniem dyplomów i nagród miał miejsce 14 stycznia na sali gimnastycznej. Na kilka chwil, dzięki pięknym wokalnym występom laureatów, przenieśliśmy się do Betlejemskiej Stajenki. Świątecznej atmosferze sprzyjała także oprawa plastyczna Sali wykonana przez panie koordynatorki konkursu.

Laureaci konkursu w kategorii soliści:

Klasy I:  I miejsce: Szymon Żak Ic – „Wśród nocnej ciszy”, II miejsce: Milena Tota Ie – „Maleńka miłość”, III miejsce: Julia Dudek If – „ Nie w Betlejem”

Klasy II: I miejsce: Hanna Osyba IIb – „Zawieja i beznadzieja”, II miejsce: Kacper Maciejowski IIc – „Cieszmy się, bawmy się”, III miejsce: Kamila Górka IIe – „Lulajże mi lulaj”

Klasy III: I miejsce: Amelia Dadej IIIc – „Babci zegar”, II miejsce: Kacper Mikołajek IIIb – „Pastorałka od 2000 lat”, III miejsce: Zuzanna Szczepaniak IIId – „Bosy Pastuszek”

Laureaci konkursu w kategorii zespoły:

Klasy I: I miejsce: Karolina Madej, Marlena Żywczak Ic – „Za kominem świerszczyk spał”, II miejsce:  Amelia Majcherczyk, Agnieszka Piotrowska, Julia Świerczek Id – „Dziś w stajence”, III miejsce: Hania Pączek, Emilia Woda, Pola Baniak, Patrycja Dudek, Karol Zachara Ib – „Świetlista kolęda”

Klasy II: I miejsce: Katarzyna Franczyk, Jakub Okas, Franciszek Zych, Paweł Pluszyński, Piotr Leś IIe – „Pastuszkowie bracia mili”, II miejsce: Gabriela Pytka, Maria Adamczyk, Oliwia Łoboda, Maja Górka, Emilia Pytka IIe –„Bosy Pastuszek”, III miejsce: Zofia Baniak, Maja Gorzelak, Wiktoria Żak IIb – „Hej kolęda, kolęda”

Klasy III: I miejsce: Wiktoria Migdał, Kamila Zelek, Kamila Rosa, Julia Wójcik, Szydłowska Dominika IIIb – „Gore gwiazda”, II miejsce: Zuzanna Kłeczek, Julia Palej, Lilla Mikulińska, Lena Kostur, Waleria Sajdak IIIa –  „Gore gwiazda”