Rodzinna Bombka Choinkowa 2015 r

O bożonarodzeniowych zwyczajach pamiętamy do dziś. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne, a na świątecznym drzewku nie może zabraknąć kolorowych bombek, szczególnie tych wykonanych ręcznie przez domowników.

Popularyzacja regionalnej twórczości związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia,  stworzenie możliwości konfrontacji artystycznej i poszerzenia wiedzy na temat sposobów zdobienia bombek choinkowych – to cel, jaki przyświecał konkursowi, do którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z ich rodzinami. W ich zdobienie i tworzenie  zaangażowali się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kuzyni, wujkowie, ciocie, by wspólnie i twórczo spędzić czas. Poza artystycznym efektem, wspólne działania pozostawiły miłe wspomnienia i zacieśniły rodzinne więzi.

Na konkurs wpłynęło 200 małych i dużych bombek choinkowych, zdobionych różnymi technikami. Zawieszone na korytarzu szkolnym, stanowiły świąteczną dekorację, wzbudzały podziw, zainteresowanie, a przede wszystkim przywoływały nastrój świąt.

Komisja konkursowa miała trudny wybór gdyż wszystkie bombki były oryginalne i niepowtarzalne. Po długich dyskusjach przyznano 35 nagród dla rodziny: Andrzeja Rudnika, Wiktorii Kicy, Aleksandra Chuchrowskiego, Leny Wiktorii i Darii Lewandowskiej, Wiktorii Rudnickiej, Emilii Kowal, Oliwii Witkowskiej, Nataniela Jugo, Dawida Okasa, Antoniny Zych, Marysi i Ani Adamczyk, Adriana Olchawy, Barbary Kowalczyk, Jakuba Grzebieniarza, Aleksandry Mietły, Mai Chmielarz, Kamili Baniak, Jana Szczepanka, Jakuba Kołodzieja 6d, Wiktorii, Mai, Emilii i Kamili Górka, Aleksandry Mruczek, Julii Dudek, Julii i Magdaleny Wójcik, Pawła Pluszyńskiego Igora Grabowicza, Hanny Pączek, Wojciecha Górskiego, Marleny i Zuzanny Kłeczek, Mai Tomczyk, Bartłomieja Paleja, Kacpra  Zachary, Wiktorii Mleczko, Leonarda Popieli, Klaudii Sambor i Klaudii Dyby.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody rzeczowe oraz dyplomy wraz z życzeniami świątecznymi dla całej rodziny.

Dziękujemy również wszystkim darczyńcom za wykonanie lub zakupienie bombki cegiełki na pomoc i wsparcie dla dzieci z problemami zdrowotnymi. Niech każda bombka przyniesie jego autorom i właścicielom radość, szczęście oraz pomyślność w nadchodzącym Nowym Roku.

Organizatorzy konkursu : p. Dorota Wojtyś, p. Renata Libera.

Dorota Wojtyś