Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W naszej świetlicy szkolnej również  obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.  W tym dniu dzieci poznały historię pierwszego pluszowego misia,  rozwiązywały zagadki, wymieniały bajki, w których występują misie, a także opowiadały o swoich wyjątkowych pluszakach.

Dzieci wysłuchały również wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy Misia”, który był wspaniałym nawiązaniem do rozmowy o poszanowaniu wszystkich zabawek.

Dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Portret pluszowego misia”. Technika prac plastycznych była dowolna, a głównym celem konkursu było rozbudzanie aktywności twórczej dzieci  oraz motywowanie ich do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez nauczycieli świetlicy. Najładniejsze i najciekawsze prace zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Maria Pawełczyk  Magdalena Wojnicka