Rodzinna bombka choinkowa – konkurs

Zwyczaj choinkowy rozpowszechniony jest niemal na całym świecie.
W święta Bożego Narodzenia umieszcza się choinki w kościołach domach, na placach i w wystawowych oknach.
Dekoracje świąteczne są bardzo ważnymi elementami świąt. To one w dużej mierze nadają klimat całemu świątecznemu okresowi. A każdy z was na pewno ma pomysł na ciekawą bombkę świąteczną.

Bawiąc się w tworzenie i zdobienie bombek na choinkę podtrzymujemy stare zwyczaje. Zaangażujmy rodziców, rodzeństwo lub innych członków rodziny w twórcze działania i miło spędźmy czas. Poza artystycznym efektem, wspólne działania pozostawią miłe wspomnienia i zacieśnią rodzinne więzi.

CELE KONKURSU : *  Poznawanie i propagowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia.Rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i ich uzdolnień. * Prezentacja twórczości i pomysłowości dzieci. Poszerzanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie wyobraźni dzieci. * Inspirowanie  do rodzinnego wykonywania ozdób choinkowych. * Zacieśnianie więzi rodzinnych.

WARUNKI UCZESTNICTWA : * W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – VI.  Uczestnik zgłasza do konkursu jedną bombkę wykonaną wspólnie z członkami rodziny. * Bombki mogą być dowolnej wielkości, wykonane dowolną techniką i na dowolnym podkładzie (formy przestrzenne).  * Każda bombka powinna posiadać zawieszkę.  * Do wykonanej bombki należy dołączyć wizytówkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

TERMINY: Prace należy składać do 16 grudnia 2015 rokuKlasy I –III u p. Renaty Libery, Klasy IV – VI u p. Doroty Wojtyś

PODSUMOWANIE KONKURSU: Prace konkursowe oceniane będą w II kategoriach wiekowych: kategoria I   – klasy I – III,  kategoria II  – klasy IV – VI.  Oceny prac oraz wyłonienia laureatów dokona komisja powołana przez organizatora. Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, estetyka, pomysłowość, inwencja twórcza. Za prace wyróżnione (we wszystkich kategoriach) przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy. Z oddanych prac zostanie utworzona wystawa pokonkursowa, a w trakcie niej zbiórka pieniężna pod hasłemBombka – cegiełka na rzecz chorych dzieci”.

Prace oddane na konkurs nie będą zwracane!!!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE