Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego dla klas I

Uroczyste podsumowanie II edycji Gminnego Konkursu Plastycznego dla klas pierwszych „Bezpieczni w ruchu drogowym” pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Zbigniewa Barusia.

Koordynatorzy konkursu i organizatorzy uroczystości: Dorota Wojtyś, Renata Libera, Janina Górska, Teresa Sediwy.

Sponsorzy: Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie

Rozpoczęta jeszcze we wrześniu II edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym” znalazła swój ostateczny finał w dniu 19.11. 2015 r. Wtedy to w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie konkursu, w którym brali udział uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko. Celem konkursu było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Zbigniew Baruś oraz nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami. Honory gospodarza pełniła dyrektor szkoły p. Dorota Wójcik.

Po powitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, rodziców i uczniów klas pierwszych, głos zabrali Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka  i podinspektor Zbigniew Baruś. Podziękowali za realizację i promowanie działań zwiększających bezpieczeństwo dziecka w ruchu drogowym. Zwrócili uwagę na to, jak ważne są to działania i jak olbrzymi mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Gratulowali dzieciom sukcesów i życzyli kolejnych.

W krótkiej części artystycznej przygotowanej przez p. Teresę Sediwy uczniowie klasy 3a zaprezentowali scenki i piosenki przedstawiające prawidłowe zachowania w ruchu drogowym oraz potrzebę noszenia odblasków. Po części artystycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Z 99 prac, które wpłynęły na konkurs z 10 szkół gminy Brzesko, komisja nagrodziła łącznie 21 uczestników. Zwycięzcy odebrali z rąk p. Burmistrza, p. Naczelnika i p. Dyrektor dyplomy oraz gry edukacyjne z tematyki ruchu drogowego. Dla pierwszaków był to wielki sukces i równie duże przeżycie, a ich zwieńczeniem było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie, a nauczycielom za przeprowadzenie konkursu. Szczególne podziękowania skierowała do Burmistrza Brzeska, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Policji za pomoc i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

Dorota Wojtyś