Spotkanie pierwszaków z policjantem

Bądźmy uważni, widoczni i ostrożni!

Spotkanie pierwszaków z policjantem

Pod takim hasłem dnia 12 listopada 2015 r. st. aspirant Robert Gładysz z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku spotkał się z uczniami klas pierwszych. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Poprzez zabawę p. Policjant pokazał dzieciom również jak ważna jest jazda w foteliku i zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przygotował również dla dzieci pytania i zagadki  z  zakresu BRD

Podczas spotkania odbyło się także podsumowanie kolejnej edycji szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I pod hasłem „Bezpieczni w ruchu drogowym”. Konkurs co roku promuje ideę bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie różnymi technikami plastycznymi prezentowali w swoich pracach prawidłowe zachowania w ruchu drogowym, które wcześniej omawiali na zajęciach edukacyjnych. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 20 prac: miejsce I – Magdalena Wójcik z klasy 1a, Michał Garbień i Korneliusz Pyrek z klasy 1b; miejsce II – Tymoteusz Krzywacki i Jan Szczepanek z klasy 1e, Amelia Mrówka i Kamil Ziółkowski z klasy 1a oraz Adrian Olchawa z klasy 1c; miejsce III – Julia Dudek z klasy 1f, Karol Zachara, Rafał Janicki, Daniel Szydłowski i Patrycja Dudek z klasy 1b, Maja Styrna i Maja Leś z klasy1d, Kamila Rabiasz, Leonard Popiela i Klaudia Kondziołka z klasy 1a , Dawid Okas z klasy 1e oraz  Bartłomiej Palej z kl. 1e.  Prace te jednocześnie zakwalifikowały się do etapu gminnego. Z rąk p. Policjanta dzieci odebrały dyplomy i gry edukacyjne. Wszystkim pierwszakom rozdano także odblaski w kształcie serca, aby zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych w ich codziennej podróży do szkoły.

Pierwszoklasistom życzymy bezpiecznej drogi do i ze szkoły!

Dorota Wojtyś