W HOŁDZIE POLEGŁYM ZA OJCZYZNĘ

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy III A i III D pod kierunkiem wychowawczyń, pani Teresy Sediwy i pani Anny Duch, przygotowali uroczystą akademię, którą zaprezentowali 10 listopada całej społeczności szkolnej.

W montażu słowno – muzycznym dzieci uczciły pamięć o poległych za Ojczyznę oraz przypomniały trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości. Szczególną uwagę przykuły piękne kostiumy młodych aktorów, które przybliżyły wizerunek polskich żołnierzy na przestrzeni wieków. Równie wspaniale zaprezentował się chór złożony z uczniów klasy VI D, który przy akompaniamencie pana Michała Seremaka i Ani Solak brawurowo zaprezentował patriotyczne pieśni.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej, w ramach akcji „Młodzież Pamięta”, gromko zaśpiewali „Wojenko, wojenko”, „Pierwszą Brygadę” oraz „Szarą Piechotę”.

Kształtowanie postawy patriotycznej stanowi istotny element w edukacji i wychowaniu uczniów naszej szkoły. Dzięki temu stają się świadomymi obywatelami Polski, znającymi historię kraju i szanującymi symbole narodowe.

Magdalena Głowacka-Zastawnik