PODRÓŻE ZE SCOTTIE’M W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła została wyposażona między innymi w grę ScottieGo! EDU. Nie jest to jednak zwykła gra, a nauka programowania w formie podróży kosmity po całym świecie.

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie programują, układając tekturowe bloczki i tworząc sekwencje poleceń. W grze istnieją cztery rodzaje bloczków: bloczki poleceń, bloczki funkcyjne, bloczki wyzwalające i bloczki instrukcji sterujących. Umożliwia to poznanie pojęć takich jak pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, funkcje, parametry itp. Podróżując przez poszczególne kontynenty uczniowie zwiększają stopień trudności, ucząc się nowych komend i tworząc coraz trudniejsze programy.

Tylko poprawne wykonanie programu pozwala Scottie’mu przemieścić się do kolejnego etapu gry.

Uczniowie świetnie się bawią, ucząc się programowania blokowego metodą gamifikacji, dlatego bardzo chętnie biorą udział w tych grach.