6A, 6D W PASAŻU ODKRYĆ – CENTRUM NAUKI I TECHNIKI

9 stycznia uczniowie klasy 6a i 6d wybrali się na wycieczkę pociągiem do Tarnowa. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Pasażu Odkryć na tarnowskim rynku. Na uczniów czekało tam mnóstwo atrakcji. Oprócz obejrzenia ekspozycji, mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych.

W Pasażu Odkryć uczniowie, jak trybiki w maszynie, poruszali się między różnymi przestrzeniami. Każda z nich wymaga innego rodzaju interakcji.

Wrażenia wizualne przeplatały się z narracją przewodnika, który prowadził grupę od ciekawości i poszukiwania, do kreowania i realizacji.

Pokazywał jak naukę i zdobytą podczas kształcenia wiedzę aplikuje się, by stworzyć coś niezwykłego, pomysłowego, a nawet zasługującego na Nagrodę Nobla.

W PRACOWNI SZCZEPANIKA uczniowie mieli ZAJĘCIA TECHNICZNE, podczas których mogli nauczyć się podstawowych zasad obróbki drewna, a także bezpiecznego posługiwania popularnymi narzędziami stolarskimi i elektronarzędziami.

W PRACOWNI PISZOWEJ odbyły się zajęcia MAŁA INŻYNIERIA,  poświęcone projektowaniu, konstruowaniu oraz rozumieniu zasad działania różnych urządzeń i przedmiotów. Uczniowie zbudowali zdalnie sterowanego robota. Uczestnicy zetknęli się również z prostymi elektro akcesoriami jak np.: silniczek TT z przekładnią, rezystor czy dioda.

Wycieczka bardzo się uczniom podobała.