CUDER, czyli gramy przeciwko uzależnieniom w sieci

W dniu 19.10.2015 r. odbyły się warsztaty dla uczniów, rodziców i  nauczycieli  z profilaktyki uzależnień behawioralnych. Zajęcia, oparte na grze  CUDER,  dotyczyły problemu uzależnień od komputera i zagrożeń wynikających z niekontrolowanego używania Internetu.

Terapeuci i pedagodzy, którzy prowadzili warsztaty, starali się wskazać młodzieży drogę do dorosłości opartą na wartościach: prawdzie, miłości i wolności bez używek. Gra CUDER, jako symulator życia, pozwoliła naszym uczniom trenować sposoby rozwoju, uczyła rozpoznawać zagrożenia płynące ze świata zewnętrznego. Równocześnie stanowiła doskonałą okazję do rozmów na ważne i istotne tematy. Rodzice i nauczyciele mieli możliwość uzyskania wiedzy na temat uzależnień behawioralnych oraz sposobów postępowania z młodymi ludźmi, którzy popadli w uzależnienie.