Święto Edukacji Narodowej 2015 r

Od 1972 roku w Polsce 14 października jest dniem upamiętniającym powstanie Komisji Edukacji Narodowej a tym samym świętem wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole z tej okazji 13 października w sali gimnastycznej odbyła się akademia. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie oraz nagrodziła wyróżniających się pedagogów. Życzenia nauczycielom złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców – pan Krzysztof Babicz oraz pani Agnieszka Mastalska – Sowa. Po części oficjalnej uroczystości nastąpił występ artystyczny przygotowany przez klasę IV A i VI B pod kierunkiem pani Anny Potockiej i pana Michała Seremaka. Uczniowie w żartobliwych scenkach, rozgrywających się w symbolicznym niebie i piekle, ukazali, jak narodził się zawód nauczyciela. Na koniec recytatorzy zaprezentowali wzruszające wiersze, będące wyrazem wdzięczności za trud wychowawczy pedagogów. Po akademii uczniowie już indywidualnie mogli złożyć życzenia swoim nauczycielom.

Magdalena Głowacka – Zastawnik