Z MOICH RODZINNYCH STRON…

„Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane,  warte ocalenia”V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży

Muzeum  Żup Krakowskich  Wieliczka  było organizatorem   Ogólnopolskiego Konkursu : ,,Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia’’.

Cele konkursu to:

• Zwrócenie uwagi na wartościowe zabytki lokalnych ojczyzn, zachęcenie do  zapoznania się z ich historią,
  • Zainteresowanie dzieci i młodzieży najbliższym otoczeniem, przybliżenie wiedzy o ważnych i godnych poznania zabytkach.
  • Kształtowanie emocjonalnego stosunku do zabytków i uświadamianie potrzeby ich ochrony.
  • Uwrażliwienie na piękno wyjątkowych zabytków architektury.

Konkurs kierowany był  do dzieci i młodzieży.

Został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
6-10 lat,
11-15 lat,
16-20 lat.

Przedmiotem Konkursu były prace przedstawiające zabytki z najbliższej okolicy zamieszkania uczestnika konkursu.

Z naszej szkoły prace wykonali  : Adriana Góra , Oliwia Rybicka,  Wojciech Zastawnik z klasy 5a,  Milena Budnik, Elena Kleśny, , Zofia Łazarz , Aleksandra Nalepa, Wiktoria Wrona,   Yarina Mykulych,   Oleksi Holik, Tymon Pleszyński, Sergiusz Sowa z klasy 5b,  Katarzyna Fior, Katarzyna Rabjasz, Emilia Rajca z klasy 6a, Miłosz Wójcik z klasy 6c i Korneliusz Pyrek z klasy 8b.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała