SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH

Magdalena  Partyka  z klasy 4 b laureatką I miejsca
Filip Krzyściak  z klasy 5 b laureatem II miejsca
IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRAWA DZIECKA OCZAMI  DZIECI – Rodzina Ulmów i prawo do życia”

Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju.Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych całej Polski.

Pod honorowym patronatem
Ministra Edukacji i Nauki
Rzecznika Praw Dziecka
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Cele konkursu to:

• zapoznanie dzieci z Prawami Dziecka;
  • rozwijanie szacunku do drugiego człowieka niezależnie od koloru skóry, pochodzenia czy narodowości;
  • uczenie korzystania ze swoich praw, jednocześnie szanowanie praw innych ludzi;
  • poznanie przez dzieci Rodziny Ulmów i ich walki o prawo do życia każdego człowieka;
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych i wymiana doświadczeń.

Prace konkursowe były oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria I – uczniowie klas I – II
Kategoria II – uczniowie klas III – IV
Kategoria III – uczniowie klas V –VI
Kategoria IV – uczniowie klas VII – VIII

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział także : Zofia Kołpa , Alan Sukiennik, Wojciech Zastawnik z klasy 5a,  Emilia Biel, Wiktoria Wrona, Aleksandra Nalepa, Wiktor Kusiak , Filip Rożek  z klasy 5b , Milena Rożek i Milena Wójcik z klasy 8b.

Gratulacje dla  zwycięzców z życzeniami dalszych sukcesów!

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała