7B ODWIEDZA TEATR

19 grudnia uczniowie klasy 7b odwiedzili tarnowski teatr im. Ludwika Solskiego, w którym obejrzeli słynną komedię Moliera pt. ”Skąpiec”. Przed spektaklem pospacerowaliśmy jeszcze po tarnowskiej starówce, świątecznie przystrojonej i pięknej.

Dla części uczniów była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze na prawdziwej sztuce. To oczywiście robi ogromne wrażenie. Odpowiedni ubiór oraz zasady zachowania panujące w teatrze przeniosły nas do innego świata- świata elegancji, kultury i sztuki.

Molier niezmiennie od lat uczy nas, co w życiu naprawdę jest ważne i co ma sens oraz znaczenie. „Skąpiec” to utwór tak naprawdę dla każdego- dla znawców i całkowitych laików. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Cieszymy się, że możemy wpisać na naszą klasową listę kolejne wspólne doświadczenie.