KODOWANIE PO NIEMIECKU W INSTYTUCIE GOETHEGO

Kolejna klasa z naszej szkoły miała okazję 15 grudnia odwiedzić podwoje krakowskiego Instytutu Goethego. Tym razem uczniowie klasy 6d zmagali się z językiem niemieckim, ale z uśmiechem na twarzach,.

Tematem warsztatów było kino obrazkowe na podstawie książki dla dzieci „Ach, jak cudowna jest Panama” słynnego niemieckiego autora Janoscha. Podczas warsztatów poznaliśmy przepiękną historię dwójki przyjaciół, którzy wybrali się w podróż, by odnaleźć krainę swoich marzeń. Podczas wędrówki przekonali się, co w życiu jest najważniejsze i co tak naprawdę się liczy.

Po kinie odbyły się warsztaty tematyczne- dotyczyły podróżowania i celów podroży. Uczniowie pracowali w grupach. Były tradycyjne gry planszowe, prace plastyczne i oraz nowoczesna technologia. Podczas zajęć uczniowie weszli w świat kodowania. Dzięki robotom zwanym Ozobotami, poznali podstawy kodowania. Ponadto tworzyli pierwsze projekty dotyczące tras i kierunków poruszania się tych małych, elektronicznych zabawek – pszczółek. Udział w zajęciach pozwolił młodym programistom na doskonalenie pamięci, koncentracji uwagi oraz współpracy w grupie. Zajęcia z Ozobotami oprócz wymiaru edukacyjnego, okazały się wielką zabawą integrującą zespół klasowy.

Kolejna klasa przekonała się (lub utwierdziła w przekonaniu), że język niemiecki to gwarancja dobrej zabawy i świetna przygoda.