ZAJĘCIA Z PROJEKTOREM W KLASIE 7B – CZĘŚĆ II

11 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z Programu PROJEKTOR. Tym razem uczniowie klasy 7b pracowali nad wybranym tydzień wcześniej obszarem. Klasa zdecydował się na rozwój relacji społecznych.

Nasi wolontariusze tak nas poprowadzili, żebyśmy wspólnie doszli do tego, na czym nam w obrębie relacji najbardziej zależy. Założenie było następujące- albo skupimy się na tym, co jeszcze „kuleje”,  lub na tym, co funkcjonuje nieźle, ale chcemy to wzmocnić. Aby dojść do celu, wykonaliśmy cały cykl rożnych ćwiczeń, bardzo ciekawych, z których na pewno będziemy chcieli w przyszłości jeszcze skorzystać.

W toku pracy okazało się, że klasa 7 b chce pracować nad obszarem, który jest dosyć mocną stroną grupy- koleżeństwo i współpraca.

Podczas zajęć opracowaliśmy plan działania na najbliższe 5 miesięcy, tj. do końca roku szkolnego. Na każdy miesiąc wymyśliliśmy wyzwanie, które ma zaangażować całą klasę do wspólnego działania.
Skupiliśmy się na aktywnościach przyjemnych, ale i pożytecznych, takich, które wzbogacą innych i przyniosą korzyć. W grudniu umówiliśmy się na wspólne pieczenie pierników i ciastek świątecznych w kilku domach. Następnie będziemy na terenie szkoły sprzedawać nasze słodkości, a za zarobione pieniądze kupimy karmę dla zwierząt w schronisku w Borku.

I tak w każdym miesiącu będziemy robić coś dla świata i siebie. Razem, wspólnie, jednocząc nasze siły. Będziemy zdawać relację z kolejnych działań. Mamy nadzieję, że uda nam się je wszystkie zrealizować.
Zajęcia z Projektorem wniosły do naszej klasy powiew świeżości. Pokazały, że chcemy działać, że jest w nas chęć i wola, że nie boimy się wyzwań i że chcemy wspólnie działać, by nam i innym żyło się lepiej.