Żegnamy wakacje, witamy szkołę

Pierwszy dzwonek, inaugurujący rok szkolny 2014/2015, zabrzmiał w naszej szkole o 9.00. W sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie klas IV – VI, których serdecznie powitała pani dyrektor – Dorota Wójcik. W swoim przemówieniu życzyła wszystkim wielu sukcesów i wspaniałych wyników w nauce. Do tych życzeń dołączyli się również zaproszeni goście:Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Ojczyk oraz przedstawiciel Rady Rodziców – Agnieszka Mastalska – Sowa. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę V B, V C i VI D pod kierunkiem pani Barbary Musiał, pani Julity Chrabąszcz oraz pani Agnieszki Leś. Uczniowie wierszem  i piosenką pożegnali wakacje oraz przywitali „srebrny dzwonek i białe tablice” . Montaż słowno –muzyczny przypomniał również historię tragicznego Września 1939 roku.

O godzinie 10.00 w akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wzięli udział uczniowie klas młodszych, którzy mogli podziwiać przedstawienie przygotowane przez klasę II A i II C pod kierunkiem pani Sabiny Wąsikiewicz i pani Moniki Kowal – Osyby.

Szczególne ciepło i serdecznie powitani zostali pierwszoklasiści, którzy w tym roku szkolnym zaczynają swoją edukację. O godzinie 11. 00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie, pasowanie na uczniów oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Dyrektor oraz nauczycieli wychowawców. Na zakończenie był również czas na pamiątkowe zdjęcia.

Magdalena Głowacka – Zastawnik