XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS „JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI”

Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Urząd Miasta Tychy. Konkurs odbył się pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

CELE KONKURSU

1. Utrwalanie i przechowywanie w pamięci chlubnych dziejów historii i kultury Polski, w związku z ważnymi rocznicami przypadającymi w obecnym roku.
  2. Wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, patriotycznych i rodzinnych.

TEMATYKA

1. Upamiętnianie Powstań Śląskich.
  2. Prace inspirowane twórczością artystów rodu Kossaków: Juliusza, Wojciecha, Jerzego i Karola, Zofii Kossak-Szatkowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Magdaleny Samozwaniec.
  3. Osiągnięcia wielkich Polaków i Polek w dziedzinie kultury, nauki i sportu.
  4. Ważne wydarzenia i miejsca historyczne.
  5. Baśnie i legendy polskie (dla dzieci w wieku 4-9 lat).

Naszą  szkołę reprezentowali : Kajetan Zastawnik z klasy 1a, Julia Szczepanek z klasy 3a, Rita Janora, Julia Rojkowicz i Wojciech Zastawnik z klasy 5a, Wiktoria Wrona z klasy 5b, Miłosz Wójcik z klasy 6c i Milena Wójcik i Milena Rożek z klasy 8b.

Grażyna Pleśniarska-Gwizdała