Konkursy historyczne w roku szkolnym 2014/15

Konkurs „ W 365  dni  po gminie  Brzesko „  ogłoszony  przez  Biuro Promocji  Urzędu  Miejskiego w  Brzesku. Prace  naszych  uczniów  znalazły  się w  albumie  wydanym  przez  Urząd  Miejski

III Ogólnopolski  Konkurs „ Moje  miasto … i  mój  region za 100 lat”  organizowany  przez SP Nr 12 im.  Zygmunta  Glogera w  Białymstoku  pod  patronatem Marszałka  Województwa  Podlaskiego i Prezydenta Miasta  Białegostoku / w listopadzie 2014 roku /. Udział wzięły :  Aleksandra  Szafarska z kl. VI d i  Gabriela Wołek z kl. VI b.

Konkurs  literacko –  historyczny pt. „ Przeszłość nie  jest  krainą , którą tak łatwo opuścić” Literackie  wspomnienia  z  historii  mojej  rodziny. Ogłoszony przez SP Nr 45 w Krakowie oraz Zespół  Szkolno – Gimnazjalny w Łomnicy  Zdroju dla uczniów  szkół  podstawowych i  gimnazjalnych  województwa  małopolskiego.  / grudzień  2014 r. /. Wzięła w nim udział  Gabriela Wołek z kl. VI b.

Konkurs  tematyczny :  „ Wielcy  Polacy –  wybitni  generałowie”  dla  uczniów klas IV – VI  szkół podstawowych  województwa  małopolskiego  organizowany  przez  Kuratorium Oświaty i  Wychowania  w Krakowie. W  etapie  szkolnym z  naszej  szkoły  wzięli  udział : Franciszek  Garbień z kl. IV c ,  Szymon Grynastyl z kl. V b,  Anna Solak z kl. V d , Filip  Warczakowski z kl. V c ,  Kacper  Smaluch z VI b , Paweł  Serwin z kl. VI c ,  Stanisław  Solak z kl. VI c i  Zuzanna Sowa z kl. VI d.  W etapie  rejonowym , który  odbył się w naszej  szkole 26 I 2015 r. wzięli udział: Franciszek  Garbień z kl. IV c i  Anna  Solak z V d.

Konkurs  fotograficzny organizowany przez Polskie  Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze  Oddział  „ Ziemi  Tarnowskiej „ w  Tarnowie pt. „  Pomniki na  Ziemi  Tarnowskiej związane  z  I Wojną  Światową”Prace  naszych  uczniów  znalazły  się  na  wystawie  w  Centrum  Sztuki w Mościcach.

VII  Ogólnopolski  Konkurs  Mitologiczny „ Klio 2015″   organizowany  przez Centrum  Edukacji Historycznej  „ Klio „  w  kwietniu  2015 r. Wzięło w nim  udział  517  szkół  z  16  województw. W  kategorii  test  wiedzy  11  uczniów z naszej  szkoły. I miejsce w województwie małopolskim zdobyła  Julia  Plewa z kl. VI c /5 miejsce w kraju /. I  miejsce  w  szkole Anna  Solak z kl. V d / 6  miejsce  w  kraju /. II  miejsce w szkole  Paweł  Serwin z kl. VI c / 7  miejsce w kraju /. III  miejsce w  szkole Julia  Świerczek z kl. VI b / 11 miejsce w kraju /. IV miejsce w  szkole Zuzanna  Sowa z kl. IV d / 13  miejsce w kraju /i Kacper  Pabian  z  kl. V d / 13  miejsce w kraju /.

W  kategorii  prace  plastyczne wzięło udział 15 uczniów. I miejsce w szkole zdobyła Oliwia  Olchawa z kl. V a.

W  kategorii  prace  fotograficzne  I  miejsce w  szkole  zdobył Krzysztof  Babicz z kl. VI b.

Z  okazji  Dnia  Flagi  Rzeczypospolitej w dniu  02. 05. 2015 r. na  Placu  Kazimierza  Wielkiego  w  Brzesku odbył  się  konkurs  wiedzy  dotyczący barw  i  symboli  narodowych, historii  świąt  majowych, władz  Polski, powiatu Brzesko i gminy  Brzesko organizowany  przez Hufiec  ZHP im.  M. Kopernika  w  Brzesku.

I miejsce w  kategorii  szkół podstawowych zdobyły : Anna  Solak z kl. V d i  Julia  Zych  z  kl. VI d.

Powiatowy Konkurs  Historyczny : „ Kazimierz  Wielki i  jego  czasy”  organizowany  przez Stowarzyszenie  Przyjaciół Ziemi Czchowskiej , Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czchowie, Zespół Szkół i Przedszkoli w Złotej pod  patronatem Starosty  Brzeskiego i Burmistrza Czchowa.

Etap szkolny  odbył  się 14 maja 2015 roku. Wzięli w nim udział : Franciszek  Garbień  z kl. IV c,  Matylda  Bujak  z kl. V d,  Weronika Idzi z kl. V d , Anna  Solak  z kl. V d , Emilia  Woda z kl. V b , Gabriela  Wołek z kl. VI b, , Maria Kubala z kl. VI c, Alicja  Lechowicz z kl. VI a , Piotr  Ryglowski z kl. VI d , Bartek Woda z kl .VI d.

W  etapie powiatowym  w  czerwcu  naszą  szkołę  reprezentowały : Alicja  Lechowicz z kl. VI a , Weronika  Idzi z kl. V d i Anna  Solak  z kl. V d.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała