Zakończenie roku szkolnego 2014/15

Słowo wakacje dla większości uczniów oznacza nagrodę po trwającym dziesięć miesięcy wysiłku. Kojarzy się bardzo pozytywnie: ze słoneczną pogodą, ciekawymi wyjazdami i mnóstwem wolnego czasu. Dlatego dzień rozdania świadectw (jak również powrotu do szkołyJ) jest zawsze taki uroczysty i radosny, chociaż nie brakuje także chwil wzruszających, kiedy łza się w oku kręci…

W tegorocznej uroczystości towarzyszyli nam jak zwykle niezawodni przyjaciele naszej szkoły: przewodniczący Rady Miejskiej, pan Krzysztof Ojczyk, przewodniczący Rady Rodziców, pan Krzysztof Babicz, członek RR, pani Agnieszka Mastalska – Sowa oraz prezes UKS ,,Trójeczka’’, pani Anetta Śnieg. Po powitaniu przybyłych gości, pani Dyrektor, Dorota Wójcik, skierowała swoje wystąpienie do uczniów. Pogratulowała im wysokich wyników w nauce i osiągnięć sportowych. Zwróciła uwagę, że we wszystkich klasach od IV do VI średnia ocen wyniosła powyżej 4,0. Stąd w tym roku szkolnym było tak wiele wniosków o stypendia dla uczniów. Przyznano ponad 60 nagród.

Pani Dyrektor zachęciła wszystkich do podejmowania wysiłku także w kolejnych latach nauki i odrzucenia panującej wśród niektórych uczniów mody na nieuczenie się. Życzyła radosnych, bezpiecznych wakacji i zaprosiła do obejrzenia programu słowno-muzycznego przygotowanego przez klasy: 6b, 6c i 6d pod kierunkiem pań: Marii Bawół i Doroty Wojtyś.

Warto wspomnieć również o debiutującym tego dnia nowym Samorządzie Uczniowskim, który musiał z pewnym wysiłkiem przywoływać do porządku niemogących doczekać się już wakacji niecierpliwych uczniów.

Tekst: Iwona Krzysztof Magdalena Głowacka – Zastawnik

Stypendium ufundowane przez Krzysztofa Ojczyka – Przewodniczącego Rady Miejskiej i Anettę Śnieg – Prezesa UKS „Trójeczka” Brzesko