III Festiwal Teatrów Szkolnych Polski Południowej

W dniach 25 – 26 maja 2015 roku w CSW Solvay w Krakowie odbyła się III edycja Festiwalu Teatrów Polski Południowej im. Felicjana Dulskiego. Festiwal organizowany jest przez Dom Kultury „Podgórze” i  Dzielnicę IX, a prowadzony  przez panią Agnieszkę Rzepkę-Basta, Teatr Nieco Większych Form i  młodzież z TheatrumMundi.

Do udziału w festiwalu zostały zaproszone zespoły, które zostały wybrane przez komisję kwalifikacyjną na podstawie nadesłanych nagrań fragmentów spektaklu. W wąskim gronie finalistów (spośród 50 chętnych zespołów zostało wybranych tylko 14) znalazło się Koło Teatralne „Miszmasz”.

W poniedziałek 25 maja  prezentowały się grupy ze  szkół podstawowych.Po obejrzeniu 8 konkursowych przedstawień  jury festiwalu w składzie: Agnieszka Rzepka-Basta, Krzysztof Grygier,Bożena Krzyżanowska postanowiło przyznać wyróżnienie dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku za zespołowość i piękną mowę w spektaklu „Jestem Alicja”

W każdy dzień festiwalowy, odbywały się nie tylko prezentacje uczestników, gala rozdania nagród, ale też warsztaty: improwizacyjne prowadzone przez Tomka Kollarika i Jakuba Margosiaka – studentów IV roku dyplomowego PWST w Krakowie , Teatr Nieco Większych Form jak również dykcyjne- prowadzone przez aktorów z TheatrumMundi i warsztaty z emisji głosu, które prowadziła pani Olga Szwajgier.

Magdalena Głowacka – Zastawnik