Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”

W dniach 9 – 11 czerwca 2015 r. w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbył się 30. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” . Swoim zasięgiem wydarzenie obejmuje całe województwo małopolskie, a jego głównym założeniem jest prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych do 16 roku życia, pracujących w placówkach oświatowych i ośrodkach kultury.

I etap Festiwalu, czyli eliminacje powiatowe zostały przeprowadzone od marca do maja 2015 r. w 14 miejscowościach Małopolski, w tym w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bilbiotecznym w Brzesku.

Spośród 158 uczestników eliminacji powiatowych do finału zostało zakwalifikowanych 26 grup teatralnych z całej Małopolski. W  zaszczytnym gronie laureatów znalazło się również Koło Teatralne „Miszmasz” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, które decyzją jury 4. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA uzyskało nagrodę za spektakl „Jestem Alicja”  oraz nominację do finału „Bajdurka”. Zwycięskie przedstawienie został przygotowane przez Agatę Kawalerczyk i Magdalenę Głowacką – Zastawnik.

Głównym założeniem jubileuszowego „Bajdurka” był przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych, będący formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej. Dla uczestników tego przedsięwzięcia organizatorzy przygotowali specjalne nagrody rzeczowe i finansowe, dyplomy oraz statuetki.

Magdalena Głowacka – Zastawnik