Teatralne Lustra 2015

W dniach 12 – 14 maja 2015 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbyły się 4. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA.  Celem przedsięwzięcia była  m. in. prezentacja dokonań artystycznych teatrów dziecięcych i młodzieżowych subregionu tarnowskiego, ukazanie różnorodnych form wypowiedzi teatralnej i doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Corocznie organizatorem Konfrontacji jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka oraz Starosta Brzeski – Andrzej Potępa.

Po obejrzeniu trzydziestu jeden przedstawień teatralnych ( w tym 22 w kategorii teatrów dziecięcych i 9 w kategorii młodzieżowej)  Zespół Konsultantów w składzie: Ewa Cypcarz Bogucka  – aktorka,Bogdan Słomiński– aktor, Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych postanowił przyznać w kategorii teatrów dziecięcych

Nagrodę Kołu Teatralnemu MISZMASZ z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku za czytelną podróż poprzez labirynt świata Alicji

Jednocześnie zespół został nominowany do udziału w finale 30. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu.

Autorką scenariusza do spektaklu „Jestem Alicja” jest pani Agata Kawalerczyk.  Reżyserkami spektaklu są panie: Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka – Zastawnik. O scenografię i kostiumy zadbała pani Monika Kowal – Osyba z pomocą zespołu.

Wielkie słowa uznania należą się również aktorom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowania do przeglądu i dzięki którym spektakl odniósł duży sukces. W przedstawieniu wzięli udział:

Marcelina Żurek, Weronika Pajor, Sebastian Płachta,  Julia Sieniatecka, Emilia Woda, Zuzanna Zydroń, Karolina Pałach, Zofia Rudnik, Daria Lewandowska, Aleksandra Świerczek, Małgorzata Leś, Katarzyna Stanisławczyk, Anna Mleczko, Franciszek Garbień, Maria Kraj, Anna Zych, Emilia Kowal, Anna Słota, Oliwia Górka, Wiktoria Łanocha, Igor Grabowicz, Filip Pytka, Szymon Jaworski, Krzysztof Gadowski, Wiktor Musiał.

Warto dodać, że przedstawienie „Jestem Alicja”  zostało również wystawione 18 maja 2015 r., w ramach V edycji Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” – MASKA 2015, w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.  Podczas tarnowskiego przeglądu do zespołu  gościnnie przyłączyły się uczennice z klasy VI D: Maria Mikołajek, Paulina Magiera, Marcelina Hajdo, Aleksandra Szafarska i Alicja Czernecka, które godnie zastąpiły młodsze koleżanki.

Magdalena Głowacka – Zastawnik