KLASA 4B ZACHWYCONA INSTYTUTEM GOETHEGO

24 listopada uczniowie klasy 4b mieli okazję odwiedzić dobrze znany już naszej szkole Instytut Goethego w Krakowie.

W podróż udaliśmy się pociągiem, co dla wielu było ogromnym przeżyciem, ponieważ pierwszy raz jechali tym środkiem lokomocji.

W Instytucie Goethego najpierw obejrzeliśmy teatrzyk pt. „Malutka czarownica” na podstawie magicznej książki niemieckiego autora Otfrieda Preusslera. Teatrzyk przeniósł nas do świata czarów, sekretów i magii, czyli tego, co dzieci bardzo, bardzo lubią i tym samym wprawił nas w świetny humor. Potem rozwiązywaliśmy quiz z tego, co zapamiętaliśmy. Poszło nam świetnie.

W drugiej części spotkania pracowaliśmy w grupach. Każda z grup zajmowała się czymś innym. Jedni wykonywali zakładki do książek i zawieszki na drzwi. Inny rozwiązywali zagadki i rebusy. Kolejne dwie grupy pracowały z interaktywnymi pszczółkami, które trzeba było zaprogramować w specjalny sposób, by pomagały  rozwiązywać zadania w języku niemieckim. Wszystkie aktywności odnosiły się do książki i teatrzyku „Malutka czarownica”. Na koniec zostaliśmy obdarowani prezentami, żebyśmy miło wspominali zajęcia językowe.

Zabawa była naprawdę wspaniała.  Pobyt w Instytucie Goethego okazał się dla uczniów klasy 4b fantastyczną przygodą i z całą pewnością zachęci ich do jeszcze pilniejszej nauki języka niemieckiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.