XII MAŁOPOLSKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 16 listopada solistki szkolnego chórku Zosia Łazarz kl VB, Kalina Opiła kl VIIIC oraz Julia Kostrzewa i Karolina Zasadni z kl VIIA, po wcześniejszych eliminacjach, wzięły udział wraz z opiekunem w XII Małopolskim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej organizowanym przez XXV wojskowe LO w Krakowie.  Po dwóch dniach przesłuchań jury wytypowało dwa wyróżnienia dla naszych uczennic Zosi i Kaliny.  Konkurs ten to wysokiej rangi przedsięwzięcie, które odbywa się jak co roku pod patronatem; Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Biorąc udział w tym konkursie uczniowie jak co roku mają okazję zobaczyć pokazy kryminalistyczne, musztry paradne z karabinami, mogą rozłożyć i poskładać karabiny pod okiem instruktorów szkolnych jak i zobaczyć święto ślubowania klas I LO na kadetów szkolnych. Całość wydarzenia robi niesamowite wrażenie na nas wszystkich. Gratulujemy serdecznie całej czwórce, za śpiewająco osiągnięty wojewódzki etap i zdobyte wyniki.

Barbara Zelek