WARSZTATY PROFILAKTYCZNE „ANTYMINA”

24 października uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Artystycznych Warsztatach Profilaktycznych „ANTYMINA” na temat uzależnień zorganizowanych  w RCKB w Brzesku. Prowadzącym tych warsztatów był raper Kolah, czyli Mirosław Kolczyk, kiedyś przestępca, narkoman i więzień, dziś raper.

Muzyk wprost opowiedział o trudnych sytuacjach, jakie na co dzień dotykają młode osoby. Autentyczne historie z przesłaniem połączone z setami raperskimi zrobiły duże wrażenie na zgromadzonej młodzieży, która dzięki nim dowiedziała się m.in. o niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych czy paleniem papierosów. Uczniowie uzyskali również informacje dotyczące mechanizmów uzależnień, czynników chroniących oraz skutków zdrowotnych wynikających z alkoholizmu lub narkomanii. Ponadto nie zabrakło tematyki dotyczącej życiowych wyborów oraz wartości, którymi zawsze warto się kierować.