Światowy Dzień Książki 2015

Książka towarzyszy człowiekowi od chwili, gdy jako małe dziecko wyciąga po raz pierwszy rękę po kolorową historyjkę z obrazkami. W latach szkolnych niesie wiedzę i rozrywkę. W okresie dojrzałości pomaga w samopoznaniu, ukazując życie w różnorodnych jego formach i przejawach. W starości jest nierzadko jedyną pociechą. Książki nie można porównać z żadną inną formą rozrywki kulturalnej. Dzięki bowiem możliwości intymnego z nią obcowania oraz dzięki temu, że jest dostępna zawsze, kiedy sobie tego życzymy – utwór literacki góruje nad innymi środkami przekazu. Uczniowie i nauczyciele pokazali nam jak można się bawić treścią książki w  przedstawieniu pt. „ Nie ma tego złego…” Spektakl został przygotowany w ramach Światowego Dnia Książki przez panią Anetę Franczyk i panią Lucynę Szot, nad oprawą muzyczną czuwała pani Iwona Mikołajek.

W przedstawieniu wystąpili: Michał Sajdak- Narrator, Anna Duch –  Czarownica, Monika Piechowicz – Zła Królowa, Barbara Bacik – Wilk, Ks. Maciej Śmigacz – Smok, Ks. Jacek Walczyk – Król, Monika Kowal- Osyba – Szewczyk Dratewka, Katarzyna Szeląg- Czerwony Kapturek, Katarzyna Błędowska – Babcia, Michał Seremak – Gajowy, Lucyna Szot – Krasnal, oraz uczniowie z koła teatralnego języka angielskiego prowadzonego przez panią Annę Gadowską i Dominikę Chudnicką.

W ostatnich tygodniach szkoła promowała książki i ich czytanie poprzez wystawy, lekcje biblioteczne i konkursy. Uczniowie klas IV,V,VI wzięli udział w konkursie Pięknego Czytania. Konkurs rozegrał się  w dwóch etapach : klasowym i międzyklasowym w trzech kategoriach klasy IV, V, VI. Laureatami zostali:

w kategorii klas IV:  I miejsce Franciszek Garbień kl.  4c, II miejsce –  Adrian Smaluch kl. 4d, III miejsce Maria Kraj kl. 4c, wyróżnienie: Anna Zych kl. 4c,  Kacper Fijołek kl. 4d, w kategorii klas V: I miejsce Marcelina Żurek kl.  5b,  II miejsce Filip Warczakowski kl. 5c,  III miejsce Weronika Idzi kl. 5d, w kategorii klas VI :  I miejsce  Maria Mikołajek kl.  6d,  II miejsce  Zuzanna Patulska kl. 6c, III miejsce Aleksandra Klecka kl. 6b

Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Maria Marek, Kierownik Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Karina Legutek oraz pani Katarzyna Pacewicz –Pyrek.