I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 12 marca 2015r. w naszej placówce odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Sing Along English Songs” dla klas IV – VI. Pomysłodawcami konkursu były panie: Dominika Chudnicka i Anna Gadowska.

Celem zmagań było utrwalenie i wzbogacenie leksyki, prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, praca nad poprawną wymową oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 5 szkół gminy Brzesko. Swój talent wokalny i umiejętności językowe zaprezentowali soliści oraz duety w trzech kategoriach wiekowych.

Komisja konkursowa w składzie: p. Renata Kawula – nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Żabnie,  p. Magdalena Szot – nauczycielka języka angielskiego i p. Krzysztof Szydłowski – muzyk, oceniając występy, wzięła pod uwagę: muzykalność, poprawność językową, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Poniżej przedstawiono listę laureatów

W kategorii klas IV:

I miejsce – Aleksandra Dzieńska ( PSP nr 2 w Jadownikach), II miejsce – Emilia Toboła ( PSP nr 3 w Brzesku ),III miejsce – Nikola Woźniak ( PSP w Okocimiu )

W kategorii klas V:

I miejsce – Weronika Pajor ( PSP nr 3 w Brzesku ), III miejsce – Zuzanna Stachura ( PSP w Okocimiu )

W kategorii klas VI:

I miejsce – Karolina Góra i Gabriela Stolińska ( PSP w Porębie Spytkowskiej ), II miejsce – Maria Mikołajek ( PSP nr 3 w Brzesku ), III miejsce – Aleksandra Pytel ( PSP nr 2 w Jadownikach )

Po ostatnim występie, w oczekiwaniu na werdykt, uczestnicy konkursu obejrzeli spektakl przygotowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia Koła Teatralnego Języka Angielskiego. Była to współczesna, dwujęzyczna wersja bajki o Czerwonym Kapturku pt. „A new story of Little Red Riding Hood”.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy. Do zobaczenia za rok!