PIERWSZY WYJAZD DO INSTYTUTU GOETHEGO W TYM ROKU SZKOLNYM ZALICZONY!

20 października klasy 5a i 5b wzięły udział w warsztatach językowych oraz zwiedzaniu wystawy w Instytucie Goethego w Krakowie.
Tym razem zaproponowano nam zabawę w teatr. Podczas warsztatów musieliśmy w grupach przygotować krótką inscenizację do wybranego przez nas obrazu. Musieliśmy wymyślić fabułę, napisać scenariusz, zaplanować obsadę, oraz zagrać to, co wspólnie przygotowaliśmy. Powstały świetne projekty- kryminały, bajki i baśnie. Było bardzo intensywnie i twórczo.

Po warsztatach odwiedziliśmy Galerię KUNS(Z)T Goethe-Institut w Krakowie, gdzie obejrzeliśmy wystawę prac renomowanych artystów grafików. Była to niezwykła wystawa ilustracji narracyjnych o przepięknym tytule Auserlesenes, który oznacza- Wyjątkowe. Wystawę przygotowało Berlińskie Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej LesArt. Każdy obraz został stworzony tak, by zachęcić oglądającego do zadawania pytań, do wymyślania odpowiedzi na te pytania, do budowania własnych historii.

I tak też zwiedzaliśmy tą wystawę- wykonując różne zadania, zadając pytania i używając fantazji.

Zarówno warsztaty, jak i wystawa była dla nas świetną odskocznia od codziennej nauki, zachętą do zabawy językiem, obrazem i literaturą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.