Sukces Julii Sieniatyckiej w konkursie literacki

Z wielką radością pragniemy poinformować o  sukcesie uczennicy naszej szkoły, Julii Sieniateckiej z klasy V B,  w X edycji konkursu literackiego „NA TATRZAŃSKIM SZLAKU” pod hasłem. „Pogodne wędrowanie” organizowanym przez Zespół Szkół w Poroninie i Tatrzański Park Narodowy, pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Celem konkursu od lat jest budzenie wrażliwości na piękno tatrzańskiej przyrody, propagowanie turystyki górskiej i kształcenie kompetencji literackich uczniów. Tematem konkursu były Tatry, refleksje nad pięknem i magią tego wyjątkowego miejsca, związki człowieka z naturą oraz perspektywy i  zagrożenia górskiej przyrody. Jury wyłoniło laureatów klas IV – VI spośród kilkudziesięciu szkół podstawowych z Małopolski, które zgłosiły do konkursu 158 prac w 3 kategoriach.

W finale wojewódzkim Julia otrzymała wyróżnienie za opowiadanie z elementami humoru, którego akcja toczy się w Tatrach.

Gratulujemy!