Szkolny konkurs ortograficzny

Tradycją naszej szkoły stały się  zmagania ortograficzne dla kas IV – VI, które co rok odbywają się na przełomie lutego i marca. Wszyscy chętni uczniowie mają wtedy okazję zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii i poprawności językowej.

Celem zmagań  jest budzenie szacunku dla języka ojczystego, umiejętność stosowania reguł ortograficznych w praktyce, wdrażanie nawyku korzystania ze słowników oraz motywowanie do samodzielnej i systematycznej pracy. Uczniowie, przystępujący do konkursu, musieli napisać poprawnie ortograficznie i interpunkcyjne niełatwy tekst oraz rozwiązać test ortograficzno – językowy.
Szkolna komisja  w składzie: mgr Maria Bawół, mgr Iwona Krzysztof i mgr Magdalena Głowacka – Zastawnik po sprawdzeniu prac wyłoniła najlepszych.

Oto lista laureatów:

W kategorii klas IV pierwsze miejsce oraz tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała: Anna Kochańska z klasy IV B oraz ex –aequo Ewelina Rogozińska z klasy IV A. II miejsce przyznano Franciszkowi Garbieniowi z klasy IV C i Marii Kraj  również z klasy IV C, III miejsce otrzymały ex – aequo: Karolina Machowska z klasy  IV A i Zuzanna Sacha z klasy IV D.

W kategorii klas piątych pierwsze miejsce oraz tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała: Oliwia Olchawa z klasy V A, II miejsce: Karolina Śliwa z klasy V A, laureatką III miejsca została Julia Sieniatecka z klasy V B

W kategorii klas szóstych pierwsze miejsce oraz tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała: Magdalena Zdybel z klasy VI D, II miejsce przyznano Alicji Lechowicz z klasy VI A, na III miejscu znalazła się Maria Mikołajek z klasy VI D.

Wszyscy laureaci konkursu ortograficznego otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor podczas akademii z okazji Światowego Dnia Książki.