Konkursy plastyczne w roku szkolnym 2014/15

X plener malarski uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Brzesko

W październiku 2014 roku  uczennica kl. 6d  Julia Zych oraz ucz. kl. 5d Matylda Bujak pod opieką p. Doroty Wojtyś wzięły udział w X Plenerze malarskim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Plener odbywał się na terenie pałacu Goetza w Brzesku. Tematem wiodącym pleneru było malowanie pejzaży, toteż obrazy przedstawiały najczęściej pałac w różnych ujęciach oraz jego otoczenie. Z przyjemnością informujemy iż nagrodę za pracę plenerową otrzymała Julia Zych z klasy 6d. Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Św. Jan Paweł II – patron rodziny” organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku

W konkursie tym, który odbył się w październiku 2014 r. wzięło udział kilkunastu uczniów
z naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło do Biblioteki 482 prace plastyczne wykonane różnorodnymi technikami. Nagrodzono łącznie 21 uczestników. Z przyjemnością informujemy, iż z naszej szkoły wyróżnienia otrzymały Aniela Woda z  kl. 6b i Matylda Bujak z  kl. 5d. Uczennicom tym serdecznie gratulujemy.

Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Architektura powiatu brzeskiego” organizowany przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku.

W listopadzie uczniowie uczęszczający na kółko plastyczne w szkole, wzięli udział w  konkursie plastycznym „Powiat Brzeski – Jak tu pięknie!” Tematyka prac związana była z architekturą i budownictwem na terenie powiatu brzeskiego. Wspaniałe I miejsce i nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły Julia Zych z kl. VI d, a wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Sowa kl. 6d, Anna Zych kl. 4c, Daria Lewandowska kl. 5a i Patrycja Piekarz kl. 6d. Gratulujemy wspaniałych prac i zdobytych nagród!.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej „Znaczek pocztowy z Mikołajem Kopernikiem”

W tym konkursie, którego tematem był patron szkoły i jego dokonania uczniowie nasi zdobyli wspaniałe wyniki. Miejsce pierwsze i nagrodę za swoją pracę otrzymała Emilia Woda z klasy 5b, miejsce drugie przyznano Julii Zych z kl. 6d, a wyróżnienia powędrowały do rąk Dawida Lesia z kl. 5a i Marceliny Żurek z kl. 5b. Gratulujemy!

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas IV – VI „Portret Mikołaja Kopernika” lub „Mikołaj Kopernik przy pracy”

W konkursie tym uczniowie mieli za zadanie przedstawić w dowolny sposób, za pomocą różnych środków wyrazu plastycznego postać patrona szkoły, wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.  Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 10 marca 2015 r. Nagrody główne otrzymali: Karolina Cabała z kl. 6a, Rebeka Sowa z kl. 4d i Dawid Leś z kl. 5a, a wyróżnienia powędrowały do rąk Anieli Wody i Anity Pająk z kl. 6b, Karola Kapci z kl. 5a i Marceliny Żurek z kl. 5b. Gratulujemy!

VIII  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „ Malowane poezją” organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów.

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim organizowany był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Portal Księgarski”, „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”. Na konkurs wpłynęło 749 prac z 87różnych instytucji Z wielką radością informujemy, że wśród laureatów konkursu znaleźli się także uczestnicy z naszej szkoły. Wyróżnienie w kategorii klas IV – VI otrzymała Maria Kraj z klasy 4c oraz Karolina Cabała z klasy 6a. Do wystawy zakwalifikowały się także prace Natalii Baniak z kl. 6a i Pauliny Magiery z kl. 6d. Gratulujemy!

opiekun: Dorota Wojtyś