Dzień Ziemi 2015

W bieżącym roku szkolnym Dzień Ziemi poświęcony był gospodarce odpadowej  i przebiegał pod hasłem: „Segregujesz – Świat ratujesz, segregujesz – odzyskujesz”. W myśl tej idei nauczyciele uświadamiali uczniów, ze segregacja śmieci już we własnym domu  jest bardzo ważna. W klasach IV – VI wychowawcy oraz nauczyciele przyrody przeprowadzili zajęcia dotyczące świadomości ekologicznej i postaw proekologicznych w zakresie postępowania  z odpadami pod nazwą: „Vademecum segregacji odpadów”. W klasach młodszych uczniowie wzięli udział w przedstawieniu pt.: „Kup – użyj – wyrzuć”,  przygotowanym przez ich kolegów z klasy piątej. Poznali rodzaje odpadów, pojęcie recyklingu oraz samodzielnie segregowali różne odpady.

Ponadto w ramach działań w klasach IV – VI został przeprowadzony  konkurs  wiedzy  pod hasłem „Rady na odpady”. Wśród laureatów znaleźli się:

w  kategorii klas czwartych – I miejsce – Mateusz Stańczyk, II miejsce – Filip Pytka, III miejsce – Maria Małysa,

w kategorii klas piątych – I miejsce – Jakub Kołodziej, II miejsce- Weronika Idzi, III miejsce – Bujak Matylda,

w kategorii klas szóstych – I miejsce- Igor Rzenno, II miejsce – Julia Plewa, III miejsce –  Sara Dadańska oraz Bartosz Tota

Warto dodać, że w naszej szkole na co dzień przypominamy dzieciom, jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów. Systematycznie prowadzona jest zbiórka odpadów segregowanych. Zbieramy baterie, zużyte płyty, zużyte telefony komórkowe, zakrętki plastikowe, butelki typu PET, makulaturę.

Jadwiga Grocholska