Z WIZYTĄ NA DOLNYM ŚLĄSKU

Wrzesień i październik to czas wycieczek do Wrocławia w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Najmłodszymi podróżnikami, którzy wyruszyli z wizytą na Dolny Śląsk byli uczniowie klas drugich. Zanim jednak dotarli do stolicy Województwa Dolnośląskiego, najpierw odwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Co prawda tego metalu szlachetnego stamtąd nie przywieźli, ale zwiedzili kopalnię zarówno pieszo, jak i wagonikami, wysłuchali co nieco historii, a niektórzy wyłowili trochę pirytu.

Kolejnym przystankiem był już sam Wrocław. Tutaj uczniowie zobaczyli wiele niesamowitych atrakcji, które powinien obejrzeć każdy, pojawiając się w tym mieście po raz pierwszy. Odwiedzili Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski oraz rynek, poznając historię miasta. Poszukiwali licznych wrocławskich krasnali i zobaczyli tego, który był pierwszym z nich. W ramach lekcji przyrody zajrzeli do ogrodu botanicznego, Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz wrocławskiego ZOO wraz z Afrykarium. Przeszli Mostem Miłości, obejrzeli Halę Stulecia oraz znajdującą się przy niej pergolę i fontannę multimedialną.

Mimo tak licznych atrakcji nie zabrakło sił na wieczorny spacer oraz wizytę w parku i na siłowni miejskiej.

Dzieci wróciły do domu nie tylko z pamiątkami, ale także niezapomnianymi wrażeniami. Dopisała zarówno pogoda, jak i humory! To była fantastyczna przygoda!