„Tatry – niezwykłe góry”

30 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły  w ramach cyklicznych „Spotkań z podróżnikiem” odbyli kolejną wędrówkę w ciekawe miejsce.  Tym razem tematem opowieści były nasze „swojskie” Tatry. Może nie egzotyczne i nie usytuowane na krańcu świata, ale z pewnością  nie mniej fascynujące. O tym przekonał nas pan Marcin Janik, który pełnił rolę przewodnika w tej podróży „palcem po mapie”.

Opowieściom pana Janika towarzyszyły niepowtarzalne zdjęcia, które przedstawiały cudowne krajobrazy oraz faunę i florę tych niezwykłych gór. Podróżnik opowiadał o zwyczajach tatrzańskich zwierząt, wskazywał piętra roślinności i przestrzegał przed nieodpowiedzialnych zachowaniem turystów.

Wszyscy  uczniowie z entuzjazmem słuchali wykładu, a następnie zarażeni pasją podróżowania oraz odkrywania ciekawych miejsc wrócili na lekcje.