Dzień Kobiet na sportowo

5 i 6 marca 2015 r., z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, postanowiono uhonorować wszystkie uczennice PSP Nr 3 i zaprosić je do sportowego uczczenia ich święta.

W tych dniach w sali gimnastycznej  już po raz drugi odbył się turniej piłki nożnej dla dziewcząt o medal Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Ojczyka. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego, Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Trójeczka’’ Brzesko oraz Rada Rodziców.

Turniej odbył się w dwóch turach: dla klas I – III i dla klas IV – VI.  Każda chętna dziewczynka mogła wziąć udział w zmaganiach. Zabawy i radości było co niemiara, tym bardziej, że swoim koleżankom z zapałem dopingowali chłopcy. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale ostatecznie zwycięstwo przypadło  uczennicom z klas: I D, II C, III B, IV C, V A, VI A, VI B.

Dla chłopców organizatorzy również przewidzieli niespodzianki. Męska część szkolnej społeczności wzięła udział  konkursie pod hasłem ,,Wartość odżywcza warzyw i owoców” przeprowadzonym przez  wiceprzewodniczącą Rady Rodziców  Agnieszkę Mastalską – Sowę.

Zawody poprowadził pan Marek Małysa. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz napoje.