II miejsce w VIII Turnieju Szkoł im.M.Kopernika

Uczniowie naszej szkoły zdobywają II miejsce w VIII Turnieju Szkół im. Mikołaja Kopernika

Dnia 11 marca 2015 roku na zaproszenie PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczniowie naszej szkoły w składzie: Gabriela Wołek z kl. 6 b, Oliwia Olchawa z kl. 5 a, Anna Solak z kl. 5 d
i Wojciech Majcherczyk z kl. 4 c pod opieką p. Doroty Wojtyś wzięli udział w VIII już edycji Turnieju szkół noszących imię M. Kopernika. Głównymi celami turnieju było: szerzenie wiedzy  o patronie szkoły, doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy, rozbudzanie wyobraźni, pobudzanie do działań twórczych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie. Realizacja zadań przez poszczególne drużyny sprzyjała wzajemnemu poznaniu się, integracji, a jednocześnie umożliwiła udział w nadzwyczajnej przygodzie edukacyjnej.

W czasie trwania turnieju uczniowie m.in. rozwiązywali test wiedzy, układali puzzle, rozpoznawali planety, zaznaczali na mapie miejsca związane z pobytem i działalnością  Mikołaja Kopernika oraz brali udział w konkurencjach sprawnościowych. Dodatkowo należało przywieźć ze sobą wykonany przez uczniów album o Mikołaju Koperniku. Po zakończonych konkursach i podsumowaniu punktów drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę.

Dorota Wojtyś