VI edycja szkolnego konkursu wiedzy o M.Koperniku

Dnia 02 marca 2015 roku odbył się finał VI już edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Konkurs przebiegał w trzech etapach.: eliminacje, półfinał i finał klas II i III oraz IV-VI.. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 67 uczniów, w tym 29 z klas II i III. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko 6 uczniów klas IV-VI i tyle samo  z klas II i III.

Z przyjemnością informujemy, że złoty medal w kategorii klas IV – VI zdobył już po raz drugi Wojciech Majcherczyk z klasy IV c, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła Gabriela Wołek z klasy VI b, a tuż za nią na miejscu trzecim uplasowała się Anna Zych z kl. IV c. Laureatami zostali także:  Anna Solak z klasy V d, Bartłomiej Tota z klasy VI d i Alicja Lechowicz z kl. VI a.

W grupie klas II i III miejsce I, a tym samym  złoty medal zdobył Mateusz Konieczny z klasy III a, miejsce drugie wywalczyła Klaudia Sambor z kl. III c, a miejsce trzecie zajął Aleksander Chuchrowski  z klasy III a. Laureatami konkursu zostali także: Dawid Figiel Jakub Piechowicz z kl. II a i Kamil Marecik z kl. III a.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdeczni gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Brawo!

Wręczenie medali i rozdanie nagród będzie miało miejsce na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś