Magdalena Zdybel Mistrzem Ortografii 2015 r

11 marca 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu już po raz 14. odbył się konkurs ortograficzny dla klas szóstych „Mistrz Ortografii”. Patronat nad konkursem objął Burmistrza Brzeska Grzegorz Wawryka. Do zmagań przystąpiło 19 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Brzesko. Naszą placówkę reprezentowały Magdalena Zdybel z klasy VI D i Alicja Lechowicz z klasy VI A przygotowane przez panią Iwonę Krzysztof i panią Justynę Krzywacką. Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli z najeżonym trudnościami dyktandem a następnie testem językowy. Uczniowie byli jednak świetnie przygotowani, gdyż, jak podkreśliła komisja konkursowa, wyniki były bardzo wyrównane i czasami o zdobyciu laureackiego miejsca decydowało pół punktu. Tym przyjemniej więc jest nam poinformować, że zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii 2015” zdobyła nasza reprezentantka – Magdalena Zdybel. Warto dodać, że jest to już trzecie z rzędu zwycięstwo  ucznia „trójki” w tym konkursie.

Magdalena Głowacka – Zastawnik