Otwarte zajęcia świetlicowe „Kubuś Puchatek i przyjaciele”

Przygody misia ze Stumilowego Lasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Ponadczasowe postaci Puchatka i jego przyjaciół bawią i uczą kolejne pokolenia. Świetlica szkolna postanowiła przybliżyć uczniom klas II i III treść aktualnie omawianej lektury i zaprosiła na otwarte zajęcia „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Ich celem było nawiązanie do posiadania cech charakteru dobrego kolegi, przyjaciela. Na początku nagrodzono 8 uczniów: Gabrielę Lewandowską- IIc, Szymona Śliwińskiego- IIa, Wiktorię Kica- IIIc, Gabrielę Wodę- IIIa, Zofię Pacura- IIb, Miłosza Kubalę- IId, Kornelię Wodę- IIIb, Michała Kurę – II e  za staranność, estetykę i wkład pracy w plastycznym przedstawieniu przygód bohaterów książki A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Następnie zespół świetlicowego koła teatralnego „Twister” zaproponował kilka sposobów radzenia sobie z prześladującym pechem w inscenizacji pt. „Siedem lat nieszczęścia”. Obejrzana z dużym zainteresowaniem prezentacja multimedialna o autorze książki, genezie jej  powstania i cechach charakteru głównych  bohaterów, rozbudziła zainteresowania twórczością A.A. Milne. Wspólnie zaśpiewana piosenka- mruczanka Kubusia Puchatka i taniec pt. „Misie” zachęciły dzieci do dzielenia się tym co dobre i do współdziałania nawet w trudnych sytuacjach. Podsumowaniem zajęć był test na znajomość tekstu lektury i tym samym na znajomość cech charakteru prawdziwego przyjaciela.

Maria Pawełczyk