Zadania świetlicy szkolnej

1. Zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu.
  2. Organizacja nauki zespołowej, wdrażanie wychowanków do samodzielnej pracy i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności z nauką.
  3. Prowadzenie pracy wychowawczej, zmierzającej do kształtowania u dzieci właściwej postawy etyczno- moralnej. Wyrabianie osobowościowych cech charakteru, takich jak: pracowitość, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, umiejętność pracy i działania w grupie.
  4. Rozwijanie u dzieci zainteresowań intelektualnych, artystycznych, kształtowanie twórczej i kreatywnej postawy.
  5. Przygotowanie do właściwego spędzania wolnego czasu, wyrabiania prawidłowych nawyków w czasie zabaw i gier sportowych.
  6. Organizowanie racjonalnego wypoczynku na Świerzym powietrzu.
  7. Kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w rożnych okolicznościach.
  8. Troska o dobro wychowanków, służenie im radą, wsparciem i pomocą w trudnych sytuacjach życiowych.

ŚWIETLICOWY KODEKS ZACHOWAŃ DROGĄ DO SUKCESU

KULTURA OSOBISTA

• używania słów grzecznościowych

• spełnianie próśb i poleceń wychowawców