KLASY CZWARTE W INSTYTUCIE GOETHEGO W KRAKOWIE

6 i 13 czerwca dzieci uczące się języka niemieckiego z klasy 4a i 4b wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Instytucie Goethego w Krakowie. Wizytę tą poprzedził spacer po urokliwych uliczkach Kazimierza. Zobaczyliśmy Synagogi, cmentarze żydowskie, dawny rynek- Plac Wolnica, ratusz, a także stare, zabytkowe  kamienice. Siedząc na Ławeczce Karskiego dowiedzieliśmy się o jego działalności w czasie wojny, o jego walce z okupantem oraz heroicznej pomocy społeczności żydowskiej.
Pracownicy Instytutu, jak zawsze, przywitali nas miło i z ogromną życzliwością. Uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia, w trakcie których zapoznali się z książkami dla dzieci i młodzieży. Poznawaliśmy twórczość Cornelii Funke, która nazywana jest „niemiecką Rowling” oraz  pochodzącego z Polski Janoscha, (właśc. Horst Eckert ).  Zachęcamy wszystkich do lektury książek tych autorów, ponieważ są z całą pewnością godni polecenia.

Za aktywny udział w zajęciach uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi pamiątkami, które niezmiennie wywołują uśmiech na młodych twarzach.

Uczniowie klasy 4a i 4b

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta