Gminny konkurs czytelniczy

W dniu 10 lutego 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Brzesku odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy – „W świecie Zemsty Aleksandra Fredry”. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Solak i Matylda Bujak z klasy V D oraz Weronika Pajor i Piotr Cabała z klasy V B.

Uczestniczy konkursu najpierw zmagali się z pisemnym testem sprawdzającym znajomość dramatu Fredry. Następnie uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami zaprosili wszystkich do obejrzenia ciekawego spektaklu opartego na twórczości dramatopisarza. Po przedstawieniu przyszedł czas na zaprezentowanie finalistów konkursu. Wśród pięciorga uczestników drugiego, już ustnego etapu  znalazły się nasze reprezentantki: Anna Solak, Matylda Bujak i Weronika Pajor. Dziewczynki dzielnie walczyły o tytuł laureata, odpowiadając na nieraz bardzo trudne pytania dotyczące wydarzeń, postaci oraz słownictwa używanego w utworze. Ostatecznie na podium znalazła się Matylda, która uzyskała II miejsce oraz Ania – laureatka III miejsca. Wszyscy uczestnicy czytelniczych zmagań wraz z opiekunami otrzymali podziękowania za udział w konkursie z rąk pani dyrektor Anny Czerneckiej oraz koordynatorek konkursu – pani Agnieszki Widły i Edyty Zachary.

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy wysokich wyników, a Gimnazjum Nr 1dziękujemy za zorganizowanie niezwykle interesującego  i rozwijającego konkursu.

Magdalena Głowacka – Zastawnik