TEATRALNE LUSTRA

Koło teatralne „Miszmasz” działające w naszej szkole zostało uhonorowane nagrodą i dwoma wyróżnieniami w 11. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, które odbyły się w dniach 17 – 18 maja 2023 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

„Teatralne Lustra” to projekt artystyczno – edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych regionu tarnowskiego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Brzeska –Tomasz Latocha oraz starosta brzeski – Andrzej Potępa.

W tym roku na scenie zaprezentowało się 13 zespołów teatralnych, które oceniał Zespół Konsultantów w składzie:

Matylda Baczyńska – aktorka, reżyserka, dyrektor artystyczna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Anka Graczyk – aktorka

Kamil Toliński – aktor

„Trójkę”  reprezentowały trzy zespoły, którym przyznano

NAGRODĘ

za odważne eksplorowanie teatru na wielu polach w spektaklu Była sobie dziewczynka

WYRÓŻNIENIE

za piękną cielesno-plastyczną metaforykę w spektaklu Momo i złodzieje czasu

WYRÓŻNIENIE

za spektakl Wiedźmy  „nieraz błoga wiosna niesie gromy i sztormy, w których toną statki” za to, że udało się wam nie utonąć w szekspirowskim oceanie

O scenariusz, reżyserię, muzykę i scenografię spektakli zadbały panie Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka – Zastawnik. Wielką pomoc i wsparcie okazali nauczyciele: pani Monika Kowal – Osyba, pani Barbara Zelek, pani Monika Sułek, pani GabrIela Dziegiecka – Ożóg, pani Julita Chrabąszcz.

W nagrodzonych spektaklach wzięli udział:

Momo i złodzieje czasu–  Alicja Góra, Artur Łoboda, Patrycja Baniak, Julia Tobiasz z klasy V a; Kamila Chrabąszcz, Marcelina Dyba, Kaja Górka, Kamila Hebda, Lena Łabno, Izabela Nowicka, Emilia Odroń, Zuzanna Maciaś z klasy V b; Lena Czyż,  Aniela Kołodziej, Zuzanna Sobusiak, Matylda Pamuła, Karolina Mrówka z klasy V c, Nadia Popielarska z klasy VI b; Maria Bąk, Hanna Duda, Wojciech Handzlik, Hanna Walczak, Martyna Śliwa z klasy VI d.

Była sobie dziewczynka– Anna Kolbusz, Karolina Sułek, Joanna Żak, Hubert Bernacki, Wojciech Zastawnik, Rita Janora, Zofia Kołpa, Zuzanna Kapcia, Weronika Halibożek z klasy IV a oraz uczennice z klasy VIII b: Dadej Wiktoria,  Dovhopola Yevdokiia, Leś Maja, Moiseienko Yelyzaveta, Piotrowska Agnieszka, Stec Karolina, Woda Emilia.

Wiedźmy – Maria Bąk, Hanna Duda, Wojciech Handzlik, Hanna Walczak, Martyna Śliwa z klasy VI d; Milena Rożek, Pola Baniak, Amelia Jurczyk, Korneliusz Pyrek z klasy VII b; Natan Popielarski z klasy VII a; Magdalena Wójcik z klasy VIII a, Jan Szczepanek z klasy VIII d.

Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia: PSP 3 Brzesko, MOK w Brzesku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta