Stefan Kardynał Wyszyński – naszym Patronem

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Stefan Kardynał Wyszyński – naszym Patronem”.

Hasło XXIII edycji:

„Pokój w sercu – Pokój na świecie”

• Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia
  • Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego Oddział Okręgowy w Lublinie
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  • Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
    byli organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego

Skierowany był  do  uczniów  szkół podstawowych  i  ponadpodstawowych.

• Kategorie wiekowe:
  • Uczniowie kl. 0-3 szkoły podstawowej
  • Uczniowie kl. 4-6 szkoły podstawowej
  • Uczniowie kl. 7-8 szkoły podstawowej
  • Uczniowie szkół ponadpodstawowych

Celem konkursu było ukazanie aktualności programu wychowawczego    zawartego w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kardynała Wyszyńskiego ,

Inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego    dziedzictwa duchowego  naszego Patrona.

Motywowanie dzieci i młodzieży do wyrażanie własnych przeżyć i refleksji środkami literackimi, plastycznymi oraz słowno-muzycznymi.

Temat konkursowy

„Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. Czy przytoczone słowa Prymasa Tysiąclecia są aktualne w XXI wieku? Zaprezentuj temat w wybranej przez siebie formie literackiej, plastycznej lub słowno-muzycznej. Sięgnij zarówno do swoich własnych przemyśleń i przeżyć, jak również do idei znanych z literatury, sztuki i życia społecznego.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział:

Kajetan Zastawnik z klasy 0, Julia   Szczepanek , Kamil Dzieński z klasy 2 a, Alan Sukiennik,  Wojciech Zastawnik z klasy  4 a, Katarzyna Karaś,  Kamila Hebda z klasy 5 b, Aniela Kołodziej, Karolina Mrówka  z klasy 5 c, Lena Krzywacka z klasy 6 a, Martyna Śliwa z klasy 6 d, Krystyna Izhyk i Mariia Dovhopola z klasy 7 a, Tymoteusz Krzywacki z klasy 8 d.

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała